Home » Trainees » Girls Planet 999 Trainees by Company

Girls Planet 999 Trainees by Company

Girls Planet 999 Trainees by Company

Note: Trainees are listed under the company they represented when on the show, not their current ones.

KEY:
Debut Lineup
Finalist

Individual:
Kim Chaehyun (K01)
Kamimoto Kotone (J09)
Kubo Reina (J10)
Li Yiman (C11)
Sakurai Miu (J11)
Jeong Jiyoon (K12)
Kim Hyerim (K15)
Shima Moka (J16)
Wu Tammy (C17)
Leung Cheukying (C18)
Xia Yan (C19)
Kim Sein (K20)
Lee Yeongyung (K22)
Okazaki Momoko (J24)
Inaba Vivienne (J25)
Kamikura Rei (J27)
Ho Szeching (C28)
Terasaki Hina (J28)
Kanno Miyu (J31)
Kim Yubin (K31)
Kitajima Yuna (J32)
Han Dana (K33)
Nakamura Kyara (J33)

143 Entertainment:
Sakamoto Mashiro (J02)
Kang Yeseo (K06)

Avex Artist Academy:
Ezaki Hikaru (J01)
Ando Rinka (J22)

Avex Management:
Aratake Rinka (J23)

Beatmedia Entertainment:
Lee Hyewon (K14)

Biscuit Entertainment:
Seo Youngeun (K05)
Arai Risako (J15)
Murakami Yume (J26)

Blockberry Creative:
Choi Yeyoung (K17)
Ryu Sion (K28)
Joung Min (K30)

Bridge Japan INC.:
Hayashi Fuko (J20)
Oki Fuka (J30)

Cat’s Eye Okinawa:
Okuma Sumomo (J29)

Cube Entertainment:
Choi Yujin (K03)
Lee Yunji (K26)

Echo Entertainment:
Poon Wingchi (C29)

ETM Skies:
Su Ruiqi (C03)

Evermore Music:
Lee Sunwoo (K24)

Fantagio:
Kim Yeeun (K25)

FC ENM:
Kishida Ririka (J07)
Hayase Hana (J18)

FENT:
Kim Doah (K10)
Chia Yi (C16)
Lee Rayeon (K23)

Filmko Films:
Lin Chenhan (C25)

FNC Entertainment:
Kim Bora (K09)
May (J08)
Hsu Nientzu (C15)
Huh Jiwon (K16)
Lee Chaeyun (K18)

Gramarie Entertainment:
Fu Yaning (C02)
Zhang Luofei (C14)

Highline Entertainment:
You Dayeon (K19)

Image Music:
Cai Bing (C08)

IST Entertainment:
Huening Bahiyyih (K02)

Jaywalk Newjoy:
Wang Yale (C13)
Cui Wenmeixiu (C26)
Liu Shiqi (C31)
Liu Yuhan (C33)

Jellyfish Entertainment:
Kim Dayeon (K04)
Sakamoto Shihona (J14)

Kiss Entertainment:
Ikema Ruan (J05)

M-IDOL Entertainment:
Lin Shuyun (C30)

MLD Entertainment:
Nonaka Shana (J04)

MNH Entertainment:
Sim Seungeun (K21)
Choi Hyerin (K27)

Mystic Story:
Kim Suyeon (K07)

N.D. Promotion:
Ito Miyu (J19)

ND Studio:
Nagai Manami (J06)

NiD Academy:
Kuwahara Ayana (J12)
Yamauchi Moana (J13)
Fujimoto Ayaka (J17)
Hiyajo Nagomi (J21)

Origin Music International:
Huang Xingqiao (C05)

Oscar Promotion:
Kawaguchi Yurina (J03)

STAR48:
Liang Jiao (C10)
Liang Qiao (C20)
Ma Yuling (C24)
Wang Qiuru (C32)

Star Master Entertainment:
Wen Zhe (C05)

T Entertainment:
Xu Ziyin (C09)

Top Class Entertainment:
Shen Xiaoting (C01)
Gu Yizhou (C22)

TOP Media:
Guinn Myah (K08)
An Jeongmin (K13)

WakeOne Entertainment:
Suh Jimin (K29)
Cho Haeun (K32)

Yes Im Entertainment:
Yoon Jia (K11)

Yuehua Entertainment:
Chen Hsinwei (C06)
Zhou Xinyu (C07)
Yang Zige (C12)
Xu Ruowei (C21)
Chang Ching (C23)
Chien Tzuling (C27)

Which company do you think had the best trainees?

Related: Girls Planet 999 (Survival Show) Contestants Profile
Kepler Profile (Debut line)

Which company do you think had the best trainees? Feel free to comment down below! 🙂